Лабораторія
4000 тижнів. Тайм-менеджмент для смертних
Середня тривалість людського життя болісно коротка. Припустімо, вам відведено вісімдесят років — це десь чотири тисячі тижнів. Ви впевнені, що витрачаєте коштовний час на справді важливі речі? Не марнуєте його в соцмережах, нарікаючи, що часу бракує? У широкому сенсі, тайм-менеджмент стосується кожного. Великою мірою — це і є життя. Як..
Бути лідером. Мудрість від тих, хто змінив правила гри
Як проявляється лідерство? Що варто робити, аби бути на висоті? Ці питання автори бізнес-літератури досліджують уже не одне десятиліття. Однак чому б їм просто не спитати в тих, хто справді досягнув значних висот? Саме так і вчинив Девід Рубенштейн. У цій книжці автор опитав понад зо відомих особистостей, які належать до 6 типів лідерів, і визначи..
Війна. Як конфлікти формували нас
Війна формує історію людства, соціальні та політичні інститути, цінності та ідеї. Мова, публічний простір, приватні спогади й найбільші культурні надбання відображають, як війни змінювали світ раніше і продовжують робити це зараз. Маргарет Макміллан досліжує, як війна трансформує людське суспільство, а зміни в політичних устроях та ідеологіях впл..
Вища вірність. Правда, брехня і лідерство. Спогади директора ФБР
Мемуари колишнього директора ФБР Джеймса Комі, якого за нелояльність до власної персони звільнив Трамп, стали бестселером у США. «Вища вірність» — це підсумок його кар’єри в органах правопорядку та правосуддя США. Це і роздуми Комі про етичне лідерство, і політичний аналіз минулих президентських виборів у США «із перших вуст». За двадцять р..
Державець. Флорентійські хроніки
У том входять історико-політичні трактати Ніколло Макʼявеллі у класичних перекладах видатного українського перекладача Анатоля Перепаді (1935-2008). Оспівуючи велич і критикуючи тиранію правителів світу, автор аналізує дії і стратегії Александра Македонського й царя Кіра, папи Александра та його сина Чезаре Борджіа, Карла VII и та Людовика XI, бібл..
Досить уже помилок. Як наші упередження впливають на наші рішення
Ця книжка - посібник з когнітивних упереджень і логічних хиб, який показує, чому в деяких випадках ми діємо не надто раціонально. Уся річ у мозку, який автоматично приводить нас до помилкових думок та емоційних реакцій. Вони спотворюють наше сприйняття ситуації й роблять його максимально далеким від реальності. Автор детально на реальних прикладах..
За межами піраміди потреб. Новий погляд на самореалізацію
Коли Скотт Кауфман уперше почув про незавершену теорію трансцендентності Абрагама Маслоу, він дослідив усі записи цього легендарного психолога, аби розвинути й доповнити її. Згідно з теорією, людина здатна досягти такого рівня самосвідомості, що піраміда потреб не чинитиме на неї того тиску, як вважалося раніше. І книжка допомагає зрозуміти, що сам..
Канцлерка. Дивовижна одіссея Ангели Меркель
Шістнадцять років вона залишалась незмінною лідеркою Німеччини і однією з найвпливовіших жінок Європи. Ангела Меркель не видатний оратор, не вражає харизмою і не любить показувати емоцій. Як доньці пастора родом зі Східної Німеччини з дипломом фізика вдалося зосередити стільки влади в руках і при цьому не поступитися переконаннями? Американська жу..
Книга на війні. Бібліотеки й читачі воєнного часу
Книги і війни. Перші належать до найвидатніших винаходів людства, другі - до найстрашніших. Професор модерної історії Ендрю Петтігрі розповідає про дивовижні факти формування писемної культури під впливом масштабних збройних конфліктів - від путівників і наукових праць до Бігглза й Анни Франк, від Черчилля, який використовував путівник для планув..
Моє! Що кому належить і як це на нас впливає
Що таке власність? Що саме ми можемо назвати «своїм» — і де межі наших володінь? Здавалося б, слово «моє» ми засвоюємо ще в дитинстві. Однак все набагато складніше. Власність не є ані сталим поняттям, ані чітко окресленим: навіть у різних штатах США поняття того, чим саме ти володієш, є розмитим. Автори цієї книжки надають цікаві роздуми щод..
Моє! Що кому належить і як це на нас впливає. Видання друге
Що таке власність? Що саме ми можемо назвати «своїм» - і де межі наших володінь? Здавалося б, слово «моє» ми засвоюємо ще в дитинстві. Однак усе набагато складніше. Власність не є ані сталим поняттям, ані чітко окресленим: навіть у різних штатах США поняття того, чим саме ти володієш, є розмитим. Автори цієї книжки надають свої роздуми щодо понят..
Не бійся спитати. 10 кроків до вдалих переговорів
Будь-які переговори — не має значення, сімейні домовленості чи високопрофесійні масштабні перемовини — мають будуватися на чітко сформованих позиціях. Щоб зрозуміти, чого саме ви хочете досягти з вашим співрозмовником, треба спочатку визначити свої потреби, речі, які вас непокоять, і перепони, що можуть завадити ефективній комунікації. ..
Перемогти у правильній грі. Як наступати, захищатися й досягати результатів у мінливому світі
Змінюється основа конкуренції. Ви готові до цього? Суперництво переходить від чітко визначених галузей до екосистем: від автомобілів до платформ мобільності, від банківської справи до фінтех, від телебачення до стримінгів. Сьогодні гра за старими правилами дорівнює поразці, яка надто дорого обійдеться вашому бізнесу. Щоб досягти успіху в цьому св..
Розгадка геніальності. Як працює інженерія ідей
Що, як створити щось інноваційне, достатньо ретельно розібрати те, що вже є, і просто його вдосконалити? Саме про такі методики та відомі приклади їх застосування розповідає ця книжка. Щоб бути успішним, можна не вигадувати велосипед, а підгледіти в когось, проаналізувати ідею та застосувати до своїх реалій. У будь-якій хорошій речі треба вміти з..
Стратегія за межами "хокейної ключки". Люди, ймовірності і переможні рішення
Автори книжки, партнери McKinsey Company, проаналізували стратегічні принципи тисячі провідних компаній і визначили, що всі вони планують розвиток за майже однаковою схемою. Їхні графіки зростання схожі на хокейну ключку, бо показують певний спад на старті й поступове рівномірне піднесення надалі. Однак у дійсності все не так. Значно більших успі..