Логос
"Загальне порівняльне правознавство" як навчальна дисципліна: досвід і перспективи в Україні
Метою серії «Академія порівняльного правознавства» є інтенсифікація наукової дискусії з найбільш складних і актуальних питань порівняльного правознавства, сприяння вдосконаленню викладання порівняльно-правових дисциплін у вищих юридичних навчальних закладах. Ольга Федорівна Скакун - доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Ака..
Європейське право та порівняльне правознавство: Збірник статей
Збірник присвячено теоретичному та порівняльно-правовому осягненню феномена європейського права. Розглядаються методологічні основи порівняльного правознавства, сучасні підходи до типології та класифікації правових систем, особливості права ЄС та інших європейських організацій, галузі та інститути європейського права, наднаціональні тенденції у пра..
Ідея порівняльного міжнародного права: pro et contra: Збірник наукових праць на честь іноземного члена НАН України та НАПрН України Уїльяма Елліотта Батлера
Збірник присвячено аналізу творчого шляху академіка У.Е. Батлера та науковим проблемам, дослідженню яких він присвятив найбільшу увагу. Аналізуються аспекти запропонованої ним ідеї порівняльного міжнародного права, проблеми універсальності та фрагментації міжнародного права, співвідношення, взаємодії та порівняння міжнародного, європейського та на..
Історія порівняльного правознавства як сфера наукових досліджень: Збірник наукових праць
Збірник присвячено розгляду історії порівняльного правознавства у загальносвітовій, європейській, національних (українській, англійській, російській, білоруській), а також персоналістській перспективах. Осмислення контексту та історичного значення виникнення порівняльно-типологічного підходу і породжених ним порівняльного правознавства та інших до..
Адміністративно-територіальна реформа в Україні: політико-правові проблеми
У монографії проаналізовано зв’язок стану та перспектив розвитку адміністративно-територіального устрою в Україні із сучасним станом розвитку суспільства, проблемами здійснення економічних, політичних та інших суспільних реформ. Визначено закономірності циклічного розвитку системи адміністративно-територіального устрою. Досліджено процеси реформув..
Актуализация сравнительно-правовых исследований в эпоху глобализации
Цель серии «Академия сравнительного правоведения» - оживить научную дискуссию по наиболее сложным и актуальным вопросам сравнительного правоведения, способствовать усовершенствованию преподавания сравнительно-правовых дисциплин в высших юридических учебных заведениях. Хашматулла Набиевич Бехруз - доктор юридических наук, профессор кафед..
Белорусская правовая система на современной юридической карте мира
Целью серии «Академия сравнительного правоведения» является интенсификация научной дискуссии по наиболее сложным и актуальным вопросам сравнительного правоведения, содействие усовершенствованию преподавания сравнительно-правовых дисциплин в высших юридических учебных заведениях. Алексей Владимирович Егоров - кандидат юридических наук, д..
Видатні компаративісти: творчий шлях, ідеї, праці
У книзі подано біографії, опис проблематики, аналіз основних концепцій видатних компаративістів минулого і сучасності - Арістотеля, П. Гленна, В.Н. Денисова, М.Д. Іванішева, М.М. Ковалевського, Й. Колера, О. Конта, В.М. Корецького, М.О. Максимейка, П.Ф. Мартиненка, Дж.Г. Меррімена, Е. Рабеля, Р. Сакко, Ф.В. Тарановського. Подано також бібліографію ..
Демократія і регіональна еліта: політико-правові проблеми влади в столиці України - місті Києві
У книзі на прикладі столиці України досліджується процес становлення міської влади в умовах радикальної суспільної трансформації. Обґрунтована концепція бюрократичної консолідації як невід’ємного етапу суспільно-політичних перетворень. Проаналізовано альтернативи розвитку системи адміністративно-політичного управління містом, які виникають внаслід..
Держава і політичне право. В двох частинах
Понад 90 років тому (1924-25 рр.) у Подебрадах у Видавничому товаристві Української Господарської Академії (ЧСР) вийшла друком наукова праця Володимира Старосольського «Держава і політичне право», яка стала знаменною подією в розвитку української правової і політичної думки. Відтоді книга ніколи і ніде не перевидавалася. Це перше в Україні видання..
Деякі питання класифікації європейських систем приватного права
Метою серії науково-методичених видань “Академія порівняльного правознавства” є інтенсифікація наукової дискусії з найбільш складних і актуальних питань порівняльного правознавства, сприяння вдосконаленню викладання порівняльно-правових дисциплін у вищих юридичних навчальних закладах. Євген Олегович Харитонов—доктор юридичних наук..
Етнічний конфлікт: теорія і практика управління. Політологічний аналіз
Визначено методологічні засади дослідження етнічних конфліктів у сучасному світі. Аналізуються основні концепції етнічного конфлікту, засновані на теоріях етнічності. Здійснено типологію етнічних конфліктів за різними критеріями та підставами. Аналізуються причини, етапи, стадії розвитку етнічних конфліктів, політичні й правові механізми їхнього п..
Етнодержавознавство. Теоретико-методологічні засади
Викладено теоретико-методологічні та концептуальні засади етнодержавознавства як нового наукового напряму та навчальної дисципліни, його термінологічно-понятійний інструментарій. Підручник зорієнтований на певні вимоги до знань та вмінь, містить контрольні запитання та завдання, списки рекомендованої літератури. Розрахований на професорсько-виклада..
Етнополітична інтеграція та дезінтеграція у сучасному світі: політико-правовий концепт
Досліджено процеси етнополітичної інтеграції та дезінтеграції, їх взаємозв'язок, взаємозумовленість та взаємну трансформацію у сучасному світі (в межах глобалізаційної та глокалізаційної парадигм). Проаналізовано основні наукові підходи до осмислення інтеграції та дезінтеграції у політичній науці. Акцентовано широке розуміння інтеграції/дезінтеграц..
Канонічне право: природний та метакорпоративний порівняльні аспекти
Метою серії «Академія порівняльного правознавства» є інтенсифікація наукової дискусії з найбільш складних і актуальних питань порівняльного правознавства, сприяння вдосконаленню викладання порівняльно-правових дисциплін у вищих юридичних навчальних закладах. Сливка Степан Степанович - доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, заві..