Юридична думка
Інститут імпічменту. Порівняльний політико-правовий аналіз
У книзі розкриваються проблеми застосування процедури імпічменту як інституту політичної і конституційної відповідальності. Аналізуються норми, які закріплюють підстави ініціювання процедури імпічменту та її проведення . Висвітлюються історичне походження інституту імпічменту та об’єктивні причини його появи, а також еволюція його трансформації до..
Вступ до теорії правових систем
Досліджуються теоретико-методологічні та концептуальні підходи до аналізу правової системи. Розглядаються питання сутності та змісту правової системи, особливості взаємодії права, правової системи та держави. Аналізуються фактори функціонування та ефективності правової системи. Визначено її структурні елементи — джерела права, правові колізі..
Гендерні паритети в умовах трансформації суспільства
Монографічне дослідження «Гендерні паритети в умовах трансформації суспільства» присвячене науковому осмисленню проблем, пов’язаних із тендерним розвитком. Враховуючи, що більшість видань щодо тендерної політики в Україні мають публіцистичний характер, автори здійснили спробу розкрити сутність та значення тендерної правової теорії. Основна увага н..
Громадянське суспільство в Україні: сучасний стан, виклики, стратегія модернізації. Том 1
У монографії комплексно досліджено сучасний стан та стратегію формування громадянського суспільства, перспективи його модернізації та подальшого розвитку в контексті європейської інтеграції України. Аналізуються основні теоретичні та методологічні підходи до вивчення громадянського суспільства, його провідні інститути, сучасне їх конституційно-пра..
Демократія і державне управління: теорія, методологія, практика
Ця монографія належить перу одного з корифєїв української науки державного управління Віктору Васильовичу Цвєткову. За 40 років творчої діяльності він опублікував низку фундаментальних праць, присвячених актуальним проблемам державного управління, і виховав багато вчених-управлінців й адміністративівстів. Наукова школа академіка Академії правових н..
Конституція об'єднаної Європи
У книзі висвітлено етапи розробки та обставини прийняття Конституції Європейського Союзу («Договору, що запроваджує Конституцію для Європи») - унікального наднаціонального конституційного акту, підписаного главами держав та урядів усіх країн-членів ЄЄ у 2004 році. Аналізуються основні положення документа щодо функціонування органів Євро..
Національні тенденції та міжнародний досвід сучасного праворозуміння
Монографія виконана у форматі комплексного аналізу проблем праворозуміння в сучасній юридичній науці як у теоретичному, так і практичному вимірі. Колективом авторів глибоко досліджуються природно-правова парадигма в її зв’язку з юридичною практикою, питання праворозуміння та правореалізації в контексті досвіду правових систем сучасності. Розглядаю..
Політико-правові засади бюджету участі в системі демократичних практик: світовий досвід і Україна
Розглянуто передумови зростання значення громадянської участі у сучасних політичних процесах та появи нових інструментів залучення громадян до процесів прийняття рішень, зокрема бюджету участі. Показано, що теоретичне обґрунтування нова модель участі отримала у концепціях учасницької та дорадчої демократії, а на практиці почала широко реалізовуват..
Політична корупція: порівняльно-політологічна концептуалізація
Досліджується політична корупція як деструктивний неформальний політичний інститут. Визначено форми політичної корупції та шляхи протидії їм у зарубіжних державах та в Україні. Розкрито матрицю політично-корупційних дій і варіативність їх проявів. Показано особливості політичної корупції в Україні. Обґрунтовано роль антикорупційних цінностей у сист..
Правові засади формування та розвитку гендерного середовища в Україні
Монографія присвячена науковим проблемам забезпечення гендерної рівності в умовах демократичних змін. Особлива увага приділена трансформації шляхів розв’язання проблем рівних прав та можливостей статей, обгрунтування того факту, що на зміну концепції поліпшення становища жінок у світовій і національній свідомості приходить концепція гендерної рівн..
Правові системи сучасності. Навчальний посібник для магістрів права.
Навчальний посібник підготовлено колективом авторів – учених у галузі теорії держави і права. Дослідження присвячене теоретичним засадам національних правових систем сучасності та їх порівняльного аналізу. У посібнику розглядаються закономірності та методологія наукового пізнання правових систем, сучасні підходи до визначення їх поняття, зміс..
Сепаратизм як феномен сучасної політики: політологічні та правові аспекти
У монографії здійснено комплексне дослідження сепаратизму як суспільно-політичного явища та феномена сучасної політики. Показані його особливості на сучасному етапі світового розвитку та проаналізовано окремі методи нейтралізації його проявів. Доведено, що сепаратизм - обєктивне суспільно-історичне та політико-правове явище, тому не може мати одноз..
Сучасні проблеми розвитку законодавства в Україні та Угорщині
У збірнику висвітлюються актуальні проблеми й події у розвитку внутрішнього права України та Угорщини. Зокрема, у статтях акцентується увага на питаннях конституційного процесу, європейської інтеграції, адміністративних систем і місцевого самоврядування у цих державах. Розглядаються також питання законодавчого регулювання відшкодування ядерної шкод..