Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”

Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”

100.00 грн.
Видавництво:
Модель: JK-9817
Наявність: Є в наявності
Переглянуто 1834 переглядів

Характеристики

  • Ілюстрації немає
  • Автор Верховна Рада України
  • Вага 0.1 кг
  • Видавництво Паливода А.В.
  • Кількість сторінок 20
  • Мова українська
  • Обкладинка м'який
  • Рік видання 2024
  • Тип видання Закон
  • Тираж 200
  • Формат 145х200 мм
  • Продавець ЮрКнига

Опис

Всі закони України та кодекси України в редакції останніх змін і доповнень!

Закон України „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” (далі - Закон) визначає основні засади державної політики щодо ветеранів праці, інших громадян похилого віку і спрямований на формування в суспільстві гуманного, шанобливого ставлення до них і забезпечення їх активного довголіття, гарантує ветеранам праці та громадянам похилого віку рівні з іншими громадянами можливості в економічній, соціальній, політичній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя.

Держава гарантує кожному ветерану праці та громадянину похилого віку належний рівень життя, задоволення різноманітних життєвих потреб, подання різних видів допомоги шляхом:
- реалізації права на працю відповідно до професійної підготовки, трудових навичок і з урахуванням стану здоров'я;
- забезпечення пенсіями і допомогами;
- надання житла;
- створення умов для підтримання здоров'я і активного довголіття відповідно до сучасних досягнень науки, тощо.

Ветеранами праці визнаються громадяни, які сумлінно працювали в народному господарстві, державних установах, організаціях та об'єднаннях громадян, мають трудовий стаж (35 років - жінки і 40 років - чоловіки) і вийшли на пенсію, а також:
- громадяни, яким призначені пенсії на пільгових умовах:
- пенсіонери, нагороджені медаллю "Ветеран праці" за законодавством колишнього Союзу РСР;
- інваліди I і II груп, які одержують пенсії по інвалідності, якщо вони мають загальний трудовий стаж не менше 15 років.

Ветеранам праці надаються такі пільги:
- першочергове безплатне зубопротезування;
- щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
- переважне право на встановлення домашніх телефонів;
- звільнення від плати за землю та сплати земельного податку, тощо.

Особами, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вважаються Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави. Особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, надаються такі пільги:
- надбавки до пенсій, які вони отримують, у розмірі 200 процентів мінімальної пенсії за віком;
- першочергове безплатне забезпечення ліками, що придбані за рецептами лікаря, доставка за його висновком ліків додому;
- позачергове придбання квитків на всі види залізничного, водного, повітряного і автомобільного транспорту;
- позачергове користування усіма видами послуг підприємств торговельно-побутового обслуговування, при відвідуванні культурно-видовищних і спортивно-оздоровчих закладів;
- надання зазначеним особам щорічної оплачуваної відпустки, а також додаткової відпустки без збереження заробітної плати терміном до трьох тижнів на рік у зручний для них час, тощо.

Громадянами похилого віку визнаються: чоловіки у віці 60 і жінки у віці 55 років і старші, а також особи, яким до досягнення загального пенсійного віку залишилося не більше півтора року. Громадяни похилого віку мають право на працю нарівні з іншими громадянами, яке додатково гарантується державними програмами зайнятості населення. Для працівників похилого віку застосовується загальновстановлена тривалість робочого часу. Робоче місце громадянина похилого віку має бути обладнано відповідними технічними та іншими засобами, що сприяють збереженню його здоров'я і працездатності. Громадяни похилого віку мають право на матеріальне забезпечення згідно з чинним законодавством. Це право гарантується виплатою трудових або соціальних пенсій, різноманітної допомоги і наданням допомоги в натуральному вигляді.

Право на пенсію за віком має кожний громадянин похилого віку, який досяг пенсійного віку і має необхідний трудовий стаж. Це право обумовлено трудовим внеском і не обмежується будь-якими обставинами, включаючи наявність інших доходів. Порядок і умови пенсійного забезпечення громадян похилого віку встановлюються Законом України „Про пенсійне забезпечення”. Пенсії за віком виплачуються в повному розмірі без врахування одержуваного заробітку (іншого доходу). Громадянам похилого віку, які не мають права на трудову пенсію, встановлюється соціальна пенсія. Вік для призначення соціальної пенсії, її розмір і порядок виплати встановлюються законодавством України про пенсійне забезпечення.

Особам передпенсійного віку, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають необхідний загальний трудовий стаж, у тому числі на пільгових умовах.

Працюючим громадянам похилого віку здійснюється виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності на загальних підставах з іншими працівниками незалежно від одержання пенсії. У зв'язку з додатковими витратами громадянина похилого віку, зумовленими необхідністю санаторно-курортного лікування або тривалим лікуванням і придбанням ліків, він може одержувати цільову допомогу в розмірі і порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Самотнім громадянам похилого віку, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду, призначається щомісячна допомога в розмірі і порядку, встановленому Законом України „Про пенсійне забезпечення”, або надається соціально-побутове обслуговування вдома державними установами. Особам, що здійснюють догляд за самотніми громадянами похилого віку, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду, може виплачуватись щомісячна допомога в розмірі і порядку, встановленому місцевими органами влади, і за рахунок коштів цих Рад.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре