Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”

Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”

40.00 грн.
Видавництво:
Модель: JK-9820
Наявність: Немає в наявності
Переглянуто 1712 переглядів

Характеристики

 • Ілюстрації немає
 • Автор Верховна Рада України
 • Вага 0.1 кг
 • Видавництво Паливода А.В.
 • Кількість сторінок 44
 • Мова українська
 • Обкладинка м'який
 • Рік видання 2018
 • Тип видання Закон
 • Тираж 200
 • Формат 145х200 мм
 • Продавець ЮрКнига

Опис

Всі закони України та кодекси України в редакції останніх змін і доповнень!

Законом України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” встановлюються правові та соціальні гарантії захисту осіб, що згідно законодавства віднесені до військовослужбовців, а також членів їх сімей.

Законом військовослужбовцям надаються деякі основні конституційні права та свободи, Зокрема, гарантується право обирати або бути обраним до представницьких органів влади, право на свободу совісті, тобто сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, свобода вільно об'єднуватись у громадські організації для сумісного задоволення та захисту своїх спільних інтересів, свобода наукової, технічної та художньої творчості, а також право на оскарження в суді незаконних дій посадових осіб військового управління.

Згідно Закону військовослужбовцю гарантується недоторканність його особи, а також право не виконувати роботу, яка не пов'язана з проходженням служби. Він не може бути арештований інакше, як на підставі судового рішення або з санкції прокурора чи наказу командира, винесеного відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.

Законом закріплено принцип, за яким військовослужбовці, за винятком тих, які проходять строкову службу, не можуть бути звільнені з військової служби до набуття права на пенсію за вислугу років, крім випадків, коли їх служба припиняється за власним бажанням, у зв'язку із станом здоров'я, закінченням строку або невиконанням умов контракту, систематичним невиконанням вимог військових статутів, скороченням чисельності або штату військовослужбовців, а також у разі позбавлення волі за вироком суду.

Відповідно до Закону держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, що стимулюють заінтересованість громадян України у військовій службі. Військовослужбовці мають одержувати за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них.

Для військовослужбовців Законом встановлюється 41-годинний робочий тиждень. Тривалість і розподіл службового часу та часу відпочинку військовослужбовців визначається відповідно до військових статутів та порадників Збройних Сил України.

Законом передбачено забезпечення безплатного проїзду військовослужбовців у відпустку, а також безплатного проїзду і перевезення багажу залізничним, повітряним, водним і автомобільним транспортом при переїзді на нове місце служби з виплатою грошової допомоги.

Окремий розділ Закону присвячений пенсійному забезпеченню військовослужбовців, а також їх державному обов'язковому особистому страхуванню. Встановлюється, що при звільненні військовослужбовця з військової служби йому виплачується грошова допомога, крім випадків звільнення в зв'язку із службовою невідповідністю.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре